Vasario 16-oji!

mokyklos specialybes testai

KARJEROS UGDYMAS

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

Padėti mokiniams kurti profesinę karjerą; teikti informaciją apie švietimo sistemą, priėmimo sąlygas bei specialybes, kurių galima mokytis profesinėse ir aukštosiose mokyklose; informuoti ir patarti dėl vidurinio ugdymo programos, specialybių, kvalifikacijų bei profesijų sąsajų; teikti informaciją apie profesijas ir darbo rinką bei jos prognozes; teikti informaciją apie profesinės karjeros galimybes.

KARJEROS CENTRE GALIMA RASTI:

Informaciją apie atskiras profesijas, mokymosi įstaigas, profesijų paklausą, stojimo sąlygas ir pan.; Sužinoti apie naudingus informacijos šaltinius internete, išmokti jais naudotis; gauti informaciją apie mokymo įstaigas; gauti pagalbą sprendžiant karjeros, mokymosi problemas; atlikti testus išsiaiškinant polinkį į tam tikrą veiklą, profesinį kryptingumą; susipažinti su kintančiu darbo pasauliu.

Mokiniams – Tėvams – Klasių vadovams
Teikiamos individualios konsultacijos, kuriose:

• Padedama išsiaiškinti karjeros planavimo žingsnius;
  • Atliekami testai, kurie leidžia geriau pažinti save, išsiaiškinti savo stipriąsias bei silpnąsias puses, polinkį į tam tikrą veiklą;
  • Padedama išsiaiškinti profesinį kryptingumą;
  • Informuojama, kur galima mokytis norimos specialybės;
  • Teikiama naujausia informacija apie priėmimo sąlygas į įvairias mokymo įstaigas (aukštojo, profesinio mokslo) bei supažindinama su studijų mokymo programomis;
  • Supažindinama su bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias universitetines ir neuniversitetines mokyklas taisyklėmis;
  • Informuojama, kokius mokomuosius dalykus pasirinkti norint stoti į pasirinktą studijų sritį, specialybę;
  • Mokoma, kaip pildyti prašymą, stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas bendrojo priėmimo metu;
  • Organizuojami vizitai į Lietuvos aukštąsias mokyklas, studijų parodas ir kt.;
  • Organizuojamas profesinis veiklinimas (išvykos į įmones, įstaigas, kur mokiniai supažindinami su profesijomis, darbo specifika).

Pokategorės